Τα αποτελέσματα της δεύτερης μέρας του Πανελληνίου πρωταθλήματος άρσης βαρών

IMG 20240421 115119 470

Advertisement

Η δευτερη μερα του Πανελληνιου Πρωταθληματος Π/Κ και Ε/Ν που εξελισσεται στο Λουτρακι ηταν μερα εισοδου των ανδρων στον αγωνα. Ως τωρα λοιπον, σημειωθηκαν τα εξης αποτελεσματα.

Στην κατηγορια των 49 κιλων παιδων  πρωτος ηταν ο Τσιλιμπικακης Χρηστος του Κυδωνα Χανιων με 121 κιλα δευτερος με 115 κιλα ηταν ο Παπαδοπουλος Αντωνης του Υπεριωνα Τουμπας .

Στην κατηγορια των 55 κιλων  στους Εφηβους και στους Παιδες  εχουμε την εξης καταταξη

Πρωτος στο συνολο  ο Ανδρεας Βεσσελι του ΦΟΑ Αριδαιας με 82 κιλα στο αρασε και 110 κιλα στο επολε ζετε και 192 κιλα στο συνολο.

Δευτερος στους Παιδες και στους Εφηβους στο συνολο ο Σκοπινοβ Νικολαος του ΠΑΚ Χαλανδριου με 145κ ιλα (65 αρασε 2 ος και 80 επολε ζετε 3ος)

Τριτος στους Παιδες και Εφηβους ο Μπογκντανι Ματεο του Πυρρος Δημας ΑΣ με 142 κιλα (61 κιλα αρασε 3ος , 81 κιλα επολε ζετε 2ος )

Στην κατηγορια των  61 κιλων πρωτος σε Εφηβους και Παιδες ο Παναγιωτης Σπυρου του Χρηστου του Ανταγορα Κω με 92 κιλα αρασε , 113 κιλα επολε ζετε και 205 κιλα στο συνολο, με δευτερο τον Παναγιωτη Σπυρου του Κιμωνα του Ανταγορα Κω με 120 κιλα στο συνολο και τριτο τον Τσομπανιδη Βασιλειο του Υπεριωνα Αλμωπιας με 96 κιλα στο συνολο.

Στην κατηγορια των 67 κιλων πρωτος στους Εφηβους, ο Πρωταθλητης Παιδων του 2021  Λαμπριδης Κωνσταντινος της Ολυμπιαδας  Εξαπλατανου  δευτερος στους Εφηβους και πρωτος στους Παιδες ο Τριφυλλης Βασιλης του Σπαρτακου Ιωαννινων με 204 κιλα στο συνολο και τριτος ο Λαζαριδης Γιωργος με 198 κιλα στο συνολο, ενώ στους Παιδες δευτερος κατεταγη ο Παπαθανασης Γιωργος της Αμιλλας Αγρινιου με 190 κιλα στο συνολο.

Στην κατηγορια των 73 κιλων πρωτος στους Εφηβους και Παιδες ηταν ο Μαργαριτης Αλεξανδρος του Ατλα Καλλιθεας με 216 κιλα στο συνολο με δευτερο στους Εφηβους και παιδες τον Μαριο Λουκα του Ευ Αγωνιζεσθαι με 215  κιλα και τριτο στους παιδες και Εφηβους τον Κυριακο Παπαδοπουλο του ΠΑΚ Χαλανδριου.

Στα 81 κιλα κατηγορια πρωτος κατεταγη ο Μάριος- Γεώργιος Δήμας του Πύρρου Γλυφάδας στους Παίδες, ενώ στους Έφηβους ο Ανδρεάκης Ανδρέας του Κρατερού Χανίων στο αρασέ και ο Δούρος Νικόλαος του Άτλα Καλλιθέας στο επολέ ζετέ και στο σύνολο.

Στην κατηγορία των 89 κιλών στους Παίδες πρώτος ήταν ο Δάλλας Ευάγγελος του Σπάρτακου Ιωαννίνων με δεύτερο τον Κένγκα Μαρλεν της Ολυμπιάδας Εξαπλατάνου και τρίτο τον Ζουμπουλικο Εμμανουήλ του Ανταγόρα Κω. Στους εφήβους την πρώτη θέση κατέλαβε ο Γερεμπακάνης Δημοσθένης του Π.Α.Ο.Κ  και τη δεύτερη ο Ντεβετζής Ραφαήλ του Άρη Θεσσαλονίκης. Τρίτος στο αρασέ ήρθε ο Αλέξανδρος Μπουτακίδης, στο ζετέ ο Δάλλας και στο σύνολο ο Ιωάννης- Άγγελος Παντελιας.

Advertisement

Δείτε επίσης

Advertisement

ADVERTISEMENT​

Advertisement

Advertisement